Про нас

Плосківський заклад дошкільної освіти  створено на підставі рішення сесії Плосківської сільської ради  від 21 вересня 2009 року, № 414.

Юридична   адреса   дошкільного   закладу: Плосківський заклад дошкільної освіти, с. Плоска, пров. Шкільний, буд.2, Дубенського р-ну, Рівненської обл.. 35651.

Засновник  закладу дошкільної освіти - Плосківська сільська рада. З 1 січня 2016 року переведений з утримання Плосківської сільлької ради на утримання Дубенської районної ради на підставі відповідних рішень «Про передачу» Плосківською сільською радою та «Про прийняття на баланс» Дубенською районною радою.  З 1 січня 2021 року наш заклад є власністтю  Тараканівської сільської ради.

Засновник або уповноважений ним орган здійснює фінансування  закладу дошкільної освіти, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування .

Заклад дошкільної освіти в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про  освіту,  "Про дошкільну освіту",  Положенням про дошкільний  навчальний заклад України", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року №305, іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

Плосківський ЗДО є юридичною особою, має печатку і штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами, реєстраційний рахунок в органах Державного казначейства.

Головною метою  закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Діяльність дошкільного закладу направлена на реалізацію  основних завдань дошкільної освіти; збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров'я дітей;  формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

 Заклад дошкільної освіти самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах         компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням та даним статутом

Плосківський заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед собою, суспільством і державою за:

- реалізацію  головних  завдань  дошкільної  освіти,   визначених  Законом   України  "Про дошкільну освіту";

- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог "Базового компоненту дошкільної освіти" до її змісту, рівня і обсягу;

- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази

Взаємовідносини   між   дошкільним   закладом   з   юридичними   і   фізичними   особами визначаються угодами, що укладені між ними. 

Кадровий склад Плосківського закладу дошкільної освіти

 

№п/п

ПІП працівника

Дата народження

посада

Заг. робочий час/день

1

Рожко Олена Віталіївна

07.03.1992р.

керівник, муз.керіник

9,2год/день

2

Данелюк Наталія Леонідівна

19.05.1982р.

вихователь

6год/день

3

Літвінчук Надія Іванівна

7.10.1987р.

вихователь

4.8год/день

4

Вакантна посада

 

медсестра

2год/день

5

Мушировська Надія Іванівна

26.03.1985р.

кухар

8год./день

6

Вітюк Юлія Леонідівна

26.06.1980р.

підсобний робітник, машиніст із прання

         6год./день

7

8

Мельничук Людмила Василівна

Ворожбицька Ірина Василівна

7.01.1980р.

28.03.1987р.

Помічник вихователя

завідувач господарством

9.2год/день

2 год/день

 

   
 
              Мова освітнього процесу - українська.
  • Ліцензований обсяг - 20 осіб.

  •  
  • Фактична кількість осіб - 17 осіб.

  • Освітня програма

  • Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

  •  - є пандус біля запасного виходу;
         -  приміщення закладу, де перебувають вихованці,  зручні для пересування;
         -  є сучасний внутрішній туалет;    
         -  всі приміщення відремонтовані;
         -  освітлення всіх приміщень відповідає санітарним нормам;
         -  заклад на достатньому рівні забезпечений навчальними приміщеннями.
  

Науково-методична проблема над якою працює заклад: «Впровадження компетентністного  підходу  для забезпечення гармонійного та різнобічного розвитку особистості» .

       Матеріально-технічна база

Дитячий навчальний заклад має хорошу матеріально-технічну базу, до якої входять сучасно обладнана групова кімната, затишна спальна кімната, харчоблок з сучасним обладнанням, укомплектований ігровий майданчик.

 

  • Наявність вакантних посад

  • Станом на 01.09.2023, 1 вільна вакантна посада в Плосківському ЗДО  -  медична сестра з посадовим окладом 0,25 ставки.

  •  

  • Моніторинг якості освіти за 2022 - 2023 навчальний рік.

  •          Практичним кроком у розв´язанні завдання річного плану стало поповнення пізнавально-інтелектуальних центрів групи новими дидактичними посібниками пізнавальної спрямованості,посібниками з основних сфер життєдіяльності Базової програми розвитку дитини дошкільного віку                 « Українське дошкілля».

    Освітні завдання, що ставились на 2022-2023 навчальний рік виконані, проаналізовані на педагогічних радах з педагогічним колективом ЗДО, виробничих нарадах, нарадах при завідувачу. Розроблені конкретні рекомендації з кожного розділу, проведені консультації та співбесіди з працівниками та батьками з метою удосконалення,доповнення змісту даного розділу.

    За навчальний рік  згідно з річним планом було організовано і проведено заходи щодо початку та закінчення навчального року;успішно проведені традиційні свята дитячого садочка.

    Велика увага приділялась обліку дітей дошкільного віку та охопленню їх  суспільним дошкільним виховання (систематично здійснювався соціально – педагогічний патронат,був відкритий консульпункт по підготовці дітей до школи).

    Діти  молодшого дошкільного віку засвоїли правила особистої гігієни, набули навичок самообслуговування, пройшов розвиток сенсорики дітей, діти засвоїли основні кольори, назви овочів, фруктів. Рівень засвоєння програми з розвитку мовлення має такі показники:

    Показники з ознайомлення з довкіллям також набули змін – рівень засвоєння програмового матеріалу підвищився в середньому на 15%. Більшість дітей з низьким рівнем  логіко-математичної компетентності виявили середній рівень.

    Заслуговують на увагу якісні показники оволодіння дітьми основними рухами з фізичної культури-порівняно з показниками попереднього року в групі підвищився загальний рівень оволодіння основними рухами на 10%.

           У підгрупі  старшого дошкільного віку діти  ознайомлені з елементами грамоти, мають навички оволодіння письмом, здобули певні уявлення з мовленнєвого розвитку, формування початкових математичних уявлень, засвоїли вміння і навички на заняттях із зображувальної діяльності.

              Порівняно з попереднім навчальним роком,підвищився рівень засвоєння програмового матеріалу з математики, а дітей середнього рівня розвитку збільшилось на 5%,високого рівня – на 7%.

    Проте варто вказати на деякі недоліки, які спостерігаються як на відкритих, так і на щоденних заняттях:

    Результати обстеження рівня розвитку вихованців закладу за минулий навчальний рік свідчить ,що педагогічний колектив на достатньому рівні виконує завдання, висунуті Державною базовою програмою та нормативними документами.                                   

              Обстеження стану готовності дітей до шкільного навчання показало,що діти – випускники мають : на достатньому рівні (62%) розвинуті психічні процеси, добрі потенційні можливості щодо розвитку пізнавальних процесів; достатній (51%) і середній (49%) рівні працездатності; достатній (40%) і середній (60%) рівні розумової активності; сформовані навички навчальної діяльності (92%), діти мають достатній і середній рівні саморегуляції і самостійності, вміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді та відповіді однолітків; на достатньому рівні розвинуті дії мислення. Випускники ЗДО підготовлені до навчання в школі, пройшли соціальну адаптацію, у них сформована життєва компетентність відповідного віку.

            Належне місце в роботі дошкільного закладу займає співпраця із Плосківською ЗЗСО . Позитивна взаємодія вчителів та вихователів обумовлена організацією спільних методичних заходів із використанням інтерактивних форм роботи. Зусиллями педагогів школи та дошкільного закладу організовані такі заходи,як: свято Першого дзвоника, свято Миколая, різдвяні розваги, були організовані екскурсії дітей, а саме: по школі (жовтень – травень), бібліотеку (лютий). Така робота сприяє позитивній адаптації старших дошкільників до школи.

     

    Прийом дітей у заклад дошкільної освіти здійснюється керівником ЗДО  протягом календарного року згідно:

    Ст.53 Конституції України  – кожен має право на освіту

    Рішенням Конституційного суду України від 04.03.2004р. №5-рп/2004 – доступність освіти , як конституційна гарантія реалізації права на освіту , означає – держава має створити можливості для реалізації цього Закону

     ст.34 Закону України «Про освіту» –  прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків

     ст. 14 Закону «Про  освіту» – батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад

     п.6 Положення про дошкільний навчальний заклад , затвердженого постановою Кабінету  Міністрів України від 12.03.2003 р. №305 –прийом в ЗДО  здійснюється на підставі

      -   заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

      -   медичної довідки форма 086/1

     -   ксерокопія форми щеплення 063/0,завірена лікарем;

      -   свідоцтва про народження дитини

    За дитиною зберігається місце в закладі дошкільної освіти у разі:

    - її хвороби,

     - санаторного лікування,

    - на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють,

    - у літній оздоровчий період (75 днів).

    Відрахування дитини з закладу дошкільної освіти здійснюється:

    -за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

     

       -  на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти даного типу;

    у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини

     

        Адміністрація дошкільного навчального закладу

    письмово повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють,

    про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів

     

                   ЧЕКАЄМО НА ВАС У НАШОМУ САДОЧКУ !

     

    Прийом дітей до ЗДО, якщо вони не вакциновані

     

         Міністерство освіти та науки спільно з МОЗ видало наказ, у якому йдеться, що невакцинованих дітей не впускатимуть на заняття у школи та дитячі садки.

     

    Відповідний документ від 6 вересня 2018 року з підписами Уляни Супрун та Лілії Гриневич був розісланий головам обласних та Київської міської державної адміністрації.

     

    В документі згадується про “напружену епідемічну ситуацію” з інфекційними хворобами, яка спостерігається в Україні впродовж останніх 5 років.

     

         У МОЗ нагадали, що зараз в Україні спостерігається спалах кору і від початку року зафіксовано майже 30 тисяч випадків захворювання, 13 з яких закінчились летально.

     

    “Захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності”.

     

    Враховуючи, що ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком навчального року просимо вжити заходів щодо забезпечення рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти,

     

    – йдеться в документі.

       У відомствах нагадують, що ця вимога передбачена статею 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”.

    “Відповідно до цієї статті, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється“, – констатують у МОЗ та Міносвіти.

    У документі також нагадують, діти якого дошкільного та шкільного віку повинні проходити вакцинацію та ревакцинацію.

       Міністерство охорони здоров’я, в свою чергу, запевнило, що “на сьогодні в Україні достатня кількість ефективних, якісних та безпечних вакцин”, щоб усі вікові групи дітей, які цього потребують, були вакциновані.

          Нещеплені діти не можуть ходити у школи й дитсадки – офіційно!

     

        

    • високого рівня збільшилось у середньому на 8%.
    • достатнього рівня збільшилось на 5%.
    • відсутність системи у здійсненні індивідуального підходу;
    • потребує подальшого вдосконалення робота з мовленнєвого розвитку;
    • недосконале відпрацювання навичок з основних рухів.